Seimo liberalai demokratai liko patenkinti Valstybės saugumo departamento vadovo atsakymais į klausimus
„Tvarkos ir teisingumo” (liberaldemokratų) frakcijos atstovai vakar atrodė patenkinti, pasak jų pačių, iš VSD generalinio direktoriaus A.Pociaus išgirdę, kad jie nei finansavo UAB „Šilo bitė” bei jos leidžiamą „Laisvą laikraštį”, nei perdavė slaptą informaciją šio laikraščio redaktoriui Aurimui Drižiui. Pats A.Pocius uždaro pokalbio su frakcijos nariais turinio nekomentavo.
Teisinosi buvęs netinkamai suprastas
„Jis mums pasakė, kad jis niekada neteigė, kad liberaldemokratų frakcijos narys perdavė arba kada nors perdavinėjo slaptą informaciją. Visa tai, ką jis sakė, buvo neteisingai suprastos interpretacijos, fantazijos ar kažkas panašaus”, – po susitikimo su saugumo vadovu Seime sakė liberaldemokratų frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis.
Frakcijos seniūnas taip pat vakar sakė iš A.Pociaus išgirdęs paaiškinimą, kad ploto pirkimas laikraščiuose nėra laikraščio finansavimas. „Jokių kitų ryšių nei su „Šilo bitėmis”, nei su „Laisvu laikraščiu” liberaldemokratai neturi. Tai galima daryti prielaidas, kad liberaldemokratai neperdavė jokios slaptos informacijos ir nefinansavo laikraščio”, – sakė V.Mazuronis.
Pasak frakcijos vadovo, liberaldemokratai plotą savo reklaminiams ar užsakomiesiems straipsniams perka ir nacionalinėje, ir regioninėje žiniasklaidoje, tad tokio tipo santykiai su „Laisvu laikraščiu” nėra jokia išimtis ar ypatingas atvejis.
Pats A.Pocius po susitikimo su liberaldemokratais buvo nekalbus ir atsisakė pakomentuoti pokalbio temas. Jis tik pabrėžė, kad pokalbis vyko korektiškai ir dalykiškai.
Antradienį kalbėjo kategoriškiau
Derėtų priminti, kad antradienį Seime, klausinėjamas parlamentarų, A.Pocius apie finansinius santykius tarp liberaldemokratų ir A.Drižiaus įmonės kalbėjo gana kategoriškai ir vienareikšmiškai. „Pastaruoju metu bendrovę „Šilo bitė” finansavo viena iš parlamentinių partijų. Tai yra liberaldemokratai”, – tuomet iš Seimo tribūnos pareiškė VSD vadovas.
Tiesa, A.Pocius antradienį tiesiai nepasakė, kad valstybės paslaptį sudarančią informaciją A.Drižiui perdavė liberaldemokratų atstovas, tačiau jo kalboje faktai buvo sugretinti taip, kad daugeliui kilo būtent toks įspūdis: „Nežinau, atsitiktinumas ar ne, bet po vieno iš įtakingų veikėjų susitikimo ir buvo gauta departamente informacija apie tai, kad yra siekiama platinti, realizuoti, perdavinėti informaciją, kuri buvo operatyvinė informacija ir sudarė valstybės paslaptį”.
Panašiai A.Pocius kalbėjo ir prieš kelias dienas duodamas interviu vienam dienraščiui. Tiek A.Pociaus teiginiai spaudoje, tiek ir kalba antradienį Seime gerokai supykdė liberaldemokratus – jie net pažadėjo su VSD generaliniu direktoriumi bylinėtis teisme. Tačiau vakar V.Mazuronis jau nebesvarstė galimybės kreiptis į teismą ir buvo atlaidesnis: „Mano nuomone, šiandien saugumo departamentas yra įrankis sąskaitų suvedinėjimo tarp verslo ir politinių grupuočių. Ir aš tuos interviu vertinu būtent kaip tokius. Tai buvo savotiškas subtilus politinis šmeižtas”.
Ragina Prezidentą kirsti galvas
Seimo kuluaruose ir žiniasklaidoje po ankstesnių A.Pociaus pareiškimų buvo svarstoma, jog liberaldemokratų atstovas, apie kurio susitikimą su A.Drižiumi minėjo VSD generalinis direktorius, gali būti artimas Rolando Pakso bendražygis ir įtakingas partijos narys bei parlamentaras Remigijus Ačas. Saugumo vadovas šių spėlionių nei patvirtino, nei paneigė.
Vakar V.Mazuronis pripažino, kad R.Ačas išties praėjusią savaitę, prieš pasirodant skandalingam „Laisvo laikraščio” numeriui, kurį konfiskavo VSD, buvo susitikęs su A.Drižiumi. Tačiau frakcijos seniūnas kategoriškai pareiškė, kad R.Ačas jokios slaptos informacijos „Laisvo laikraščio” redaktoriui neperdavė.
„A.Drižius paprašė R.Ačo komentaro vienu ar kitu klausimu. Tai nereiškia, kad pakomentavęs ar davęs interviu jis gali būti apkaltintas davęs slaptą informaciją”, – sakė V.Mazuronis.
Nors vakarykščiai A.Pociaus atsakymai į klausimus liberaldemokratus patenkino, tačiau jie vis vien tvirtina manantys, kad būtina keisti VSD vadovybę: „Šiandien VSD yra padarytas politikos ir verslo kovos susidorojimo įrankiu. Todėl VSD yra būtinos permainos, o tai reikėtų padaryti pakeičiant vadovybę. To imtis turi Prezidentas Valdas Adamkus, kuris vienintelis turi galimybę tai pasiūlyti ir tai padaryti”.