Liepa buvo panaši į ankstesnius 2006 metų mėnesius: pasirodė kelios grėsmės, sukėlusios masines infekcijas, tačiau nuolatiniai kenksmingų kodų antplūdžiai buvo susiję su apgavystėmis.
PandaLabs paskelbto dešimtuko viršuje vėl Sdbot.ftp. Tai daugiau nei 12 mėnesių dažniausiai ActiveScan aptinkamas kenksmingas kodas. Sdbot.ftp – skriptas, naudojamas Sdbot šeimos kirminų, kad parsisiųstų save į kompiuterius per FTP. Kad patektų į kompiuterius, jis be visų kitų pažeidžiamumų naudoja RPC-DCOM ir LSASS pažeidžiamumus.
Antroje vietoje W32/Bagle.pwdzip, kuris iš tikrųjų slepia kelis kenksmingus kodus. Jis surenka kelis Bagle kirminų variantus, tarp jų Bagle.F, Bagle.G, Bagle.H, Bagle.I, Bagle.N ir Bagle.O. Šie kirminai pasiekia kompiuterius slaptažodžiu apsaugotame zip faile, prisegtame prie el. pašto žinutės. Kadangi šie failai yra apsaugoti slaptažodžiu, tai antivirusinės programos negali patikrinti jų turinio pirma neišarchyvavusios. Dėl to, kai kuris iš šių failų patenka į kompiuterį, antivirusinė negali įspėti vartotojo, kad jis yra užkrėstas. Tai gali sukurti klaidingą saugumo jausmą.
Kaip ir Sdbot.ftp, trečioje vietoje esantis kenksmingas kodas Netsky.P tam, kad patektų į kompiuterius, išnaudoja pažeidžiamumą, šiuo atveju Exploit/iFrame, užkrėsdamas juos paprasčiausiai vartotojui betikrinant paštą per peržiūros langą. Jis taip pat gana ilgą laiką buvo ActiveScan dažniausiai aptiktų virusų dešimtuke, tiesa pasakius, nuo 2004 metų kovo.
Ketvirtoje vietoje Trj/Torpig.DC trojanas, kuris leidžia įsilaužimus ir atakas užkrėstame kompiuteryje bei fiksuoja momentines ekrano kopijas, šnipinėja asmeninę informaciją ir t.t.
Praeitą mėnesį nukritęs iš trečios į aštuntą vietą, Exploit/Metafile sugrįžo į dešimtuko vidurį. Atrodo, jis niekur nedings dar keletą mėnesių.
Antrąją dešimtuko dalį pradėjo W32/Ailis.A.worm kirminas (gamina savo kopijas, neužkrėsdamas kitų failų, tačiau taip nulauždamas kompiuterius ir tinklus), W32/Parite.B (polimorfinis virusas, kuris užkrečia EXE, vykdomąsias, ir SRC, ekrano užsklandos, failus), Trj/Qhost.gen (Qhost.gen yra HOST failų modifikacijų daugybinis susekimas), Trj/Jupillites.G (leidžia įsilaužimus ir atakas užkrėstame kompiuteryje) ir Bck/Manshi.G („backdoor” trojanas, kuris leidžia hakeriams pažeisti vartotojų konfidencialumą).