Paukščių gripo pavojus bus atšauktas birželį

Veterinarijos specialistai tvirtina, kad Lietuva paukščių gripo kol kas išvengė, nes laiku buvo imtasi saugumo priemonių. Tam išleista 1,5 mln. litų.

Veterinarijos specialistai mano, jog realiai paukščių gripo pavojų Lietuvoje galima bus atšaukti birželį, pasibaigus paukščių migracijai. Iki to laiko esą lieka galioti visi numatyti draudimai.
Išleisti į lauką naminius paukščius jų augintojai galės po gegužės 20-osios. Už šio draudimo nepaisymą jau nubausta keliasdešimt asmenų – jie sumokėjo minimalias baudas.

„Tikrai negalima teigti, kad paukščių gripo pavojus Lietuvai nebegresia. Nugaišę paukščiai viruso neparnešė, tačiau nežinome, ar gyvieji jo nenešioja”, – LŽ sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Petras Mačiulskis. Jo nuomone, griežtos prevencijos priemonės, kurių imtasi Lietuvoje, ir lėmė, kad ši pavojinga liga aplenkė mūsų šalį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Aplinkosauga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.