Naujas įrenginys perspėja įkyrų žmogų

Specialistė iš Kembridžo universiteto (University of Cambridge) Rana El Kaliobi (Rana El Kaliouby) kartu su kolegomis iš Masačiusetso technologijos instituto kuria portatyvinę sistemą žmonėms, turintiems autizmo problemų. Įrenginys gali atpažinti aplinkinių žmonių emocijas ir perspėti savininką, jei jis sukelia nuobodulį, susierzinimą ar kitus negatyvius jausmus. Kaip žinia, viena iš problemų, su kuria susiduria linkę į autizmą žmonės – nesugebėjimas suvokti „socialines replikas”. Jie patys, to nepastebėdami, nusibosta žmonėms, klaidina juos ir t.t. Galų gale visi jų ima vengti.
Kaliobi sistemą sudaro maža videokamera, pritvirtinta prie akinių, sujungta su nešiojamu kompiuteriu. Jo programinė įranga analizuoja vaizdą (pakanka keleto video sekundžių) ir, lyginant juos su pavyzdžiais iš duomenų bazės, atpažįsta emocijas. Jei kas nors vyksta ne taip, kompiuteris ima vibruoti. Paprastai kompiuterinės programos gali atpažinti šešias pagrindines emocines būsenas: laimę, liūdesį, pyktį, baimę, nuostabą ir neigimą. O Kaliobi įrenginys gali identifikuoti nesutikimą, koncentraciją, apmąstymą, netikrumą, suinteresuotumą ir t.t.
Kol kas sistema buvo išbandyta tik specialiai jai nufilmuotais video filmais, dalyvaujant aktoriams profesionalams, tačiau jau prasidėjo jos testavimas pasitelkus savanorius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Mokslas su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.