Bambergo GHP – Vilniaus „Lietuvos rytas” 56:72

Vilniaus „Lietuvos rytas” garbingai baigė pirmąjį sezoną Eurolygoje. Traumų išretinta Vilniaus komanda nepaliko vilčių varžovams ir iškovojo gražią pergalę 72:56 (14:16, 16:21, 26:10, 16:11).

Sukaustyti drausmingos vilniečių gynybos Bambergo GHP nesugebėjo pasipriešinti pakiliai antroje rungtynių pusėje rungtyniavusiems svečiams.

Rungtynės prasidėjo aktyviu M.Bakerio žaidimu – taiklus dvitaškis ir rezultatyvus perdavimas S.Jasaičiui, kuris taikliu tritaškiu išvedė Vilniaus „Lietuvos rytą” į priekį 5:4.

Nesnaudė ir GHP ekipos puolimas – atakas taikliais metimais baigė C.Ensmingeris, D.Phelpsas ir S.Nelsonas. 11:7 – šeimininkai priekyje.

Bambergo žaidimo ugnelę dėjimu iš viršaus ir trimis blokais gynyboje prigesino atitinkamai M.Nielsenas ir R.Javtokas.

Antrojo kėlinio pradžioje varžovų gretose inciatyvos ėmėsi S.Nelsonas, pelnęs 5 taškus.

Vilniečių puolime žibėjo nuo atsarginių suolelio pakilęs M.Lukauskis, pelnęs 4 taškus. Jam galingu dėjimu ir taikliu baudos metimu pritarė R.Javtokas.

Antroje kėlinio pusėje S.Nelsono vaidmenį perėmė 7 taškus pelnęs D.Mallettas.

Paskutinę kėlinio minutę, pakeitęs T.Delininkaitį, Eurolygoje debiutavo Vilniaus komandos įžaidėjas E.Ežerskis.

Trečiojo kėlinio pradžioje Bambergo ekipos puolime dominavo priekinė linija – dėjimais atakas baigė A.Archbongas ir D.Simpkinsas.

Į tai R.Javtokas atsakė dar dviem blokais. Po taiklių F.House’o, M.Nielseno ir S.Jasaičio metimų vilniečiai laimėjo atkarpą 10:4 ir po ilgesnės pertraukos įsiveržė į priekį 44:43.

Vilniečių džiaugsmą aptirpdė taiklus U.Helmanio tritaškis paskutinę atakai skirtą sekundę.

Lyderių vaidmens ėmėsi M.Nielsenas ir F.House’as, pelnę atitinkamai 7 ir 6 taškus bei padėję pasiekti didžiausią Vilniaus klubo persvarą trečiajame kėlinyje – 9 taškai.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje vilniečių nuotaikas aptemdė M.Lukauskio patirta trauma.

Tačiau „Lietuvos rytas”, vedamas M.Nielseno (21 taškas) ir F.House’o (18 taškų), padovanojo sirgaliams ir traumuotiems komandos draugams pergalę.

Puikiai veikė vilniečių gynyba – Bambergo ekipa per ketvirtąjį kėlinį pelnė vos 9 taškus.

„Lietuvos rytui” be minėtų žaidėjų taškus pelnė: S.Buškevicas 10, R.Javtokas 7, S.Jasaitis 6, M.Lukauskis ir T. Delininkaitis po 4, Maurice’as Bakeris 2.

„GHP”: D.Malletas 17, S.Nelsonas 8, D.Phelpsas 7, R.Garretas 6.

Kitose F grupės rungtynėse Vitorijos „Tau Ceramica” 70:63 įveikė Maskvos CSKA.

Vitorijos ekipoje rezultatyviausiai žaidė S.Vidalis, pelnęs 16 taškų, S.Erdoganas įmetė 11.

Maskvos CSKA: M.Smodišas – 13, J.Holdenas – 11.

Šios ekipos dar prieš savaitę užsitikrino vietas kitame Eurolygos etape.