Gelgaudiškiečiai renka parašus dėl dvaro ateities

Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva” siekia išsaugoti dvarą gelgaudiškiečiams ir miestelio svečiams. Gelgaudiškio dvaro sodybos pastatus ir teritorijas bendruomenės centras tikisi perimti, rekonstruoti ir pritaikyti viešiesiems bendruomenės interesams.
Gelgaudiškio dvaro perdavimui vietos bendruomenei pritaria Šakių rajono savivaldybės taryba, Marijampolės apskrities viršininko administracija, Lietuvos našlaičių brolija, Kultūros ministerija, Kultūros paveldo departamentas, LR Valstybinė kultūros paveldo komisija. Tačiau Valstybės turto fondas nesileidžia į jokias derybas ir planuoja skelbti nykstančių dvaro pastatų aukcioną.
Šiuo metu gelgaudiškiečiai vykdo parašų rinkimo akciją ir dar kartą kreipsis į Ministrą Pirmininką bei LR Vyriausybę, kad dvaro pastatai būtų išbraukti iš privatizuojamų objektų sąrašo, o vėliau perduoti bendruomenės centrui.
Gelgaudiškio dvaro panaudojimo koncepciją galite rasti internete www.gelgaudiskis.ten.lt .

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.