Lieknesnė talija be žalos organizmui

Kartkartėmis pabadauti dabar yra madinga, tačiau nemokšiška iškrova gali būti kenksminga

Dėl iškrovos dienų geriau pasitarti su gydytoju, tačiau net ir jam pritarus, nereikėtų riboti savo mitybos dažniau nei du kartus per savaitę. Iškrovos dienomis patartina save tausoti – nesigriebti sunkių darbų ir atsisakyti didesnio krūvio sportuojant, jei mankštinatės kasdien. Jeigu sportuojate tik retkarčiais, tomis dienomis, kai gyvenate pusbadžiu, geriau to išvis nedaryti.

Iškrovos dienos nėra tolygios badavimui. Galima pasirinkti, kaip labiau patinka maistą riboti – iškrovos dienos gali būti vartojant pieną, vaisius arba baltymus.

Pasirinkus pienišką iškrovą (rekomenduojama sergant širdies ir kraujagyslių ligomis) per parą leidžiama suvartoti iki litro pieno. Jį reikia gerti po pusę stiklinės kas 1,5-2 valandas. Prieš einant miegoti siūloma išgerti 200 mililitrų vaisių sulčių su 20 gramų cukraus. Jei saldus pienas nepatinka, galima 6 kartus per dieną išgerti po stiklinę rūgpienio ar kefyro.

Pasirinkus vaisius (rekomenduojama sergant podagra, nutukimu ir chronišku kolitu), leidžiama per 5-6 kartus suvalgyti iki 2 kilogramų obuolių arba jų tyrelės (nevirtos). Jei labiau patinka, galima 5 kartus per dieną gerti kompotą, išvirtą iš 1,5kg obuolių arba 400 g sausų vaisių, litro vandens ir 150 g cukraus. Tai tiks sergantiesiems kepenų ir tulžies bei inkstų ligomis. Jiems rekomenduotina kompoto dietą derinti su ryžiais – iš 50 g ryžių išsivirti košės, kurią suvalgyti per du kartus.

Iškrovos dienai tinka ir daržovės – bulvės, agurkai, salotos. Bulves arba agurkus reikia valgyti 5 kartus per dieną (po 300 g), galima paskaninti nedideliu kiekiu grietinės arba aliejaus.

Salotas galima pasigaminti iš obuolių, morkų ir kopūstų, pagardinti grietine arba aliejumi. Per dieną galima suvalgyti 1-1,5 kg tokių salotų. Galioja įprastinė iškrovos dienoms taisyklė – valgyti reikia 5-6 kartus.

Sergantiesiems širdies ligomis, ateroskleroze ir turintiems antsvorį per iškrovos dieną galima suvalgyti 400-600 g liesos varškės, 60 g grietinės, su kava išgerti pusę stiklinės pieno, stiklinę ar dvi erškėtuogių nuoviro. Galima pasirinkti ir kitokį variantą – 300 g varškės, stiklinė pieno ir kilogramas obuolių.

Sergantiesiems diabetu geriau tiks kefyro ir varškės dieta. 6 kartus per dieną išgerti po nepilną stiklinę kefyro ir suvalgyti po 100 g varškės.

Tikriems mėsėdžiams mėsos nereikia atsisakyti ir per iškrovos dieną. Per dieną galima suvalgyti 360 g virtos liesos mėsos, 120 g žirnelių, 280 g šviežių kopūstų, išgerti pusę stiklinės pieno, puodelį kavos, stiklinę erškėtuogių nuoviro. Vietoje mėsos galima pasirinkti žuvį. Tokia dieta tinkama sergant kepenų ir inkstų ligomis.

D.V.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Moterims su žyma , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Lieknesnė talija be žalos organizmui"

  1. Rasa

    Esu 1,69cm, ugio sveriu 59-60kg.Man 32m.bet jai tik kiek vadzias atleidziu 😀 Man lasinukai tumpa ant klubu ir pilvuko.Taip ir gyvenu pusbadziu 😳 O kokia dieta man galetumet rekomenduot,tiesiog ne dieta o kaip teisingai maityntis.ACIU

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.