Keleivis, tvirtinęs, kad turi bombą savo rankinėje, trečiadienį buvo nušautas saugumo tarnybos darbuotojų, kai aviacijos kompanijos „American Airlines” lėktuvas nutūpė Majamyje (Floridos valstija). Sprogstamojo įtaiso rankinėje nebuvo.
Federalinio oro uosto Majamyje direktorius saugumo reikalams Rikas Tomas (Rick Thomas) pranešė, jog žuvusio vyro tapatybė preliminariai nustatyta. Tai – 44 metų amžiaus JAV pilietis Rigobertas Alpisaras (Rigoberto Alpizar), trečiadienį atskridęs į Majamį iš Ekvadoro sostinės Kito.
Incidentas įvyko, kai iš Kolumbijos miesto Medeljino į Orlandą Floridos valstijoje skridęs lėktuvas nutūpė Majamyje. Pasak pareigūnų, R. Alpisaras lėktuve elgėsi įtartinai. Kaip sakė Nacionalinio saugumo ministerijos atstovas spaudai Brajanas Doilis (Braian Doyl), vyras leido suprasti turįs rankinėje bombą.
Tarp keleivio ir saugumo tarnybos darbuotojo kilo kova, o po to vyras mėgino pabėgti. Kai jis nepakluso sargybinių reikalavimams gultis ant žemės ir mėgino paimti savo rankinę, saugumo tarnybos darbuotojai paleido ugnį.
Incidentas įvyko apie 14 valandą vietos laiku (19 valandą Lietuvos laiku), kai keleiviai ruošėsi skrydžiui į Orlandą. Anksčiau buvo pranešta, kad vyras mėgino pabėgti vos tik lėktuvui nusileidus.
Lėktuvu skridusi Merė Gardner (Mary Gardner) televizijos kanalui WTVJ teigė, jog paskui R. Alpisarą, kuris lėkė orlaivio salonu it patrakęs, bėgo moteris, kuri šaukė, kad jis yra jos vyras. Moteris taip pat sakiusi, jog jos vyras serga maniakine psichoze ir neišgėrė vaistų. Anot M. Gardner, nuaidėjo keturi ar penki šūviai.
Po incidento lėktuvas išskrido į Orlandą.
Šis atsitikimas – pirmasis po2001 metų rugsėjo 11-osios teroro aktų atvejis, kai lėktuvu skridę saugumo tarnybos darbuotojai turėjo panaudoti ginklą prieš įtartinai besielgiantį keleivį.
2005-12-08 08:04