Birželio 14 d. Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Jonas Jagminas ir komiteto nariai Jonas Juozapaitis, Saulius Lapėnas ir Bronius Pauža susitiko su Italijos Respublikos Senato Žemės ūkio ir žemės ūkio produktų komiteto delegacija, vadovaujama komiteto pirmininko senatoriaus Mauricijaus Rankonio (Maurizio Ronconi), ir Atstovų Rūmų Žemės ūkio komiteto delegacija, vadovaujama komiteto pirmininko Džiakomo de Gislanconio Kardolio (Giacomo De Ghislanzoni Cardoli).
Abiejų šalių parlamentarai aptarė aktualiausius žemės ūkio ir kaimo plėtros klausimus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje. Susitikime akcentuota besitęsianti Bendrosios žemės ūkio politikos reforma, ypač – cukraus sektoriaus ir jos pasekmės cukrinių runkelių augintojams.
Italijos parlamentarai pabrėžė, kad Lietuvai tapus ES nare, pagerėjo bendradarbiavimo sąlygos tarp Italijos ir Lietuvos. Italija suinteresuota gerų prekybinių ryšių palaikymu prekiaujant ir perdirbtais produktais, ir žemės ūkio įrengimais.
J. Jagminas teigė, kad Lietuvos ūkininkai, pasinaudodami ES struktūriniais fondais, sparčiai modernizuoja savo ūkius, dėl to didėja žemės ūkio produkcijos gamybos apimtys.
Taip pat Kaimo reikalų komiteto pirmininkas J. Jagminas ir komiteto nariai J. Juozapaitis, S. Lapėnas ir B. Pauža susitiko su Jungtinės Karalystės parlamento nariu, gamtos apsaugos ir žuvininkystės ministru Benu Bredšo (Ben Bradshaw).
Svečias informavo, kad prieš perimdama pirmininkavimą ES, Jungtinė Karalystė stengiasi aplankyti kuo daugiau šalių ir susitikti ne tik su vykdomosios valdžios atstovais, bet ir su parlamentarais. Jungtinė Karalystė laikosi nuomonės, kad nacionaliniai parlamentai atlieka svarbų vaidmenį ES teisėkūros procese ir šis vaidmuo dar didės.
B. Bredšo išsakė savo šalies nuomonę dėl struktūrinių fondų panaudojimo, akcentuodamas, kad didesnis lėšų kiekis turėtų būti skiriamas naujoms šalims narėms, o ne senbuvėms.
Seimo Jūrinių ir žuvininkystės reikalų komisijos pirmininkas B. Pauža iškėlė labai aktualų Lietuvai klausimą dėl ES kompensacijų, jei pasitraukiama iš žvejybos vidaus vandenyse. Lietuva kreipėsi šiuo klausimu į ES Komisiją, tačiau kol kas atsakymo negavo. Jungtinės Karalystės ministras pažadėjo prie šio klausimo sugrįžti jų šalies pirmininkavimo metu.
Delegacijų nuomonės sutapo, kad Europos Sąjungos ūkininkai turi būti skatinami įvairinti žemės ūkio veiklą ir plėtoti naujus verslus kaime.