Du smuiko virtuozai – kartu scenoje

Šįvakar 18 valandą Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36) ištikimiems gerbėjams naują programą pateiks ansamblis „Camerata Klaipėda”, vadovaujamas Vilhelmo Čepinskio, kartu grieš ir smuikininkas Martynas Švėgžda fon Bekeris.

Grieš retą muziką

Klausysimės rečiau skambančių Volfgango Dala Vechios, Dmitrijaus Šostakovičiaus, Johano Sebastijano Bacho, Antonijo Vivaldžio, Džioachino Rosinio, Nino Rotos kūrinių, kurių dalis Lietuvoje bus atlikti pirmą kartą.

Intriguoja dar ir tai, kad koncerte kaip solistas pasirodys ir smuikininkas Martynas Švėgžda fon Bekeris (Martynas Švėgžda von Bekker). Taip pat soluos ir kiti „Camerata Klaipėda” orkestrantai – violončelininkas, kontrabosininkas. Klausytojų laukia tikrai spalvinga, kaip šis ruduo, ir intriguojanti – du smuiko virtuozai kartu scenoje – koncertinė programa.

Įdomumo dėlei palyginkime abiejų solistų kūrybines biografijas.

Debiutavo septynerių

Jaunystėje smuikininkui V.Čepinskiui buvo priklijuota lietuviškojo vunderkindo etiketė. Koncertinėje scenoje jis debiutavo būdamas septynerių. Dešimties metų pirmąkart griežė su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. 1997 m. smuikininkas baigė Džiulijardo muzikos mokyklą, 1999 m. – Lietuvos muzikos ir teatro akademiją.

V.Čepinskis – kelių tarptautinių konkursų laureatas. Jis koncertavo Europoje, Dominikos Respublikoje bei JAV. Griežė su V.Spivakovu, J.Bašmetu, G.Kremeriu. Lordo Y.Menuhino pakviestas V.Čepinskis koncertavo su Londono simfoniniu orkestru. Po sėkmingų pasirodymų prestižinėse pasaulio scenose atlikėjas grįžo į Lietuvą, kur pratęsė solinę koncertinę veiklą ir subūrė ansamblį „Camerata Klaipėda”.

M.Švėgžda fon Bekeris smuiku pradėjo griežti būdamas penkerių, o 7 metų sugrojo savo pirmąjį rečitalį, 11 metų – pirmąjį koncertą su Vilniaus simfoniniu orkestru. Studijuodamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje papildomai mokėsi Maskvoje, vėliau mokslus tęsė Hamburgo aukštojoje muzikos mokykloje.

1990 m. tarptautiniame J.Bramso konkurse M. Švėgžda fon Bekeris tapo trečiosios vietos laimėtoju, po kelerių metų pelnė pirmąsias vietas dar dvie-juose tarptautiniuose konkursuose. Praėjusį dešimtmetį smuikininkas daug koncertavo Skandinavijos, Baltijos šalyse, Prancūzijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje ir Rusijoje. Jau trečius metus jis vėl gyvena tėvynėje. Dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, dirba įvairių muzikinių konkursų vertinimo komisijose ir meistriškumo kursuose.

Užima lyderių pozicijas

Kaip matome, šios dvi biografijos daug kuo panašios: studijos Lietuvoje, po to užsienyje, pergalės tarptautiniuose konkursuose ir sėkmė tarptautinėje scenoje. Pasižvalgę po pasaulį, abu muzikai grįžo į tėvynę, kupini naujų iniciatyvų, ir dabar užima lyderių pozicijas lietuviškoje smuiko meno arenoje.

Be to, šie talentingi žmonės savo patirtį ir žinias noriai perduoda jaunajai kartai, kartu skiepydami darbštumą ir ištikimybę pasirinktai profesijai, be kurios jie neįsivaizduoja nė vienos savo dienos.

Tad gėrėkimės nuostabiais smuiko garsais, ne pavydėkime, o linkėkime atlikėjams sėkmės ir… siekime patys savo viršūnių!

Loreta Narvilaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.