Seimo opozicinės Liberalų ir centro frakcijos seniūnu ketvirtadienį per du balsavimus išrinktas Algis Kašėta. Naujo seniūno rinkimams prieštaravę liberalcentristai tvirtina, esą jie neteisėti.
Už A. Kašėtos kandidatūrą balsavo 10 iš 13 posėdyje dalyvavusių liberalcentristų. Jo konkurentas Raimundas Palaitis sulaukė trijų kolegų paramos. Mažiau nei valandą užtrukusiame frakcijos posėdyje dviejų balsavimų prireikė todėl, kad iš pradžių rezultatai buvo pasiskirstę santykiu 9:4.
„Nujausdamas didelį frakcijos narių palaikymą tikėjausi ir tikiuosi, kad galbūt „nuelektrinsiu” situaciją frakcijoje, nes nelaikau savęs radikaliu. Didžiausia vertybė – frakcijos vienybė, išsaugoti frakciją, kad ji dirbtų ne siauriems partiniams interesams, o valstybės žmonių labui”, – savo motyvus kandidatuoti į seniūnus vėliau žurnalistams aiškino A. Kašėta.
Anksčiau galimu kandidatu į frakcijos seniūno kėdę buvo minimas Eligijus Masiulis, kuris jau ėjo šias pareigas praėjusios kadencijos Seime. Tačiau parlamentaras atsisakė dalyvauti rinkimuose, siūlydamas kompromisiniu vadinamą kandidatą.
Kita liberalcentristų stovykla, į seniūnus pasiūliusi savo atstovą, taip pat ieškojo kompromiso. Dabartinio seniūno Algio Čapliko šalininkams tvirtinant, esą šie rinkimai neatitinka frakcijos reglamento, tarp jų atsirado nuosaikesnę poziciją pripažįstantys parlamentarai ir pasiūlė seniūnu išrinkti R. Palaitį. Radikalesni šios stovyklos atstovai rinkimuose nedalyvavo.
Tokią kritiką A. Kašėta pavadino skubotu vertinimu, nes reglamentas numato, kad seniūnu išrenkamas tas Seimo narys, už kurį balsuoja daugiau nei pusė frakcijos narių. Liberalų ir centro frakcijai priklauso 19 parlamentarų.
A. Čaplikas teigė nesuprantąs, kodėl reikia skubėti keisti seniūną, nes jo kadencija baigiasi po dviejų mėnesių. Pagal reglamentą šios frakcijos seniūnas „paprastai renkamas metams”. Pasak A. Kašėtos, tai reiškia, kad seniūnas gali būti pakeistas ir anksčiau. Tradiciškai seniūnas renkamas sesijos pradžioje.
Naujasis seniūnas teigė tikįs, kad Liberalų ir centro sąjungos vadovybė į šį perversmą sureaguos santūriai. „Manau, kad aistros nurims ir mes nuo rytdienos dirbsime kartu be didelių emocijų”, – vylėsi jis.
Tačiau A. Kašėta patikino, kad frakcija nesvarstys partijos valdybos siūlymo pašalinti iš frakcijos Petrą Auštrevičių ir Kęstutį Glavecką. Šie Seimo nariai esą nevykdė įsipareigojimų partijai, tai yra nemokėjo mokesčių į bendrą kasą.
„Frakcija nesvarstys šito pasiūlymo. Jei pasiūlys primygtinai svarstyti, manau, kad atsakymas bus neigiamas”, – teigė naujasis seniūnas.
Praėjusią savaitę išplatintame pranešime partijos vadovybė įspėjo griežtai vertinsianti kai kurių partijos narių veiksmus „siekiant suskaldyti partiją ir frakciją Seime”.
2005-09-22 15:42