Nors daugelis valstybės tarnautojų jau išmoko naudotis kompiuteriu, tačiau jų elektroninio pašto adresai vis dar yra sudaromi kaip papuola.
Tokią išvadą galima padaryti peržvelgus viešai skelbiamų oficialių įstaigų darbuotojų elektroninio pašto adresų sąrašą.
Klesti anarchija
Kai kurie valdininkai siūlo į juos kreiptis vardais ar juos sutrumpinti, kiti vietoj vardo pasirenka nesuprantamą ar keistai skambantį raidžių kratinį.
Seime, ministerijose, savivaldybėse, mokyklose ir kitose įstaigose klesti anarchija. Kiekvienas darbuotojas renkasi kokią tik nori elektroninio pašto adreso pradžią.
Gali susidaryti įspūdis, kad valdininkams niekas neuždraustų adresams vartoti ir necenzūrinių žodžių.
Oficialiems reikalams skirtus elektroninio pašto adresus specialistai rekomenduoja sudaryti laikantis paprastos formulės. Siūloma rašyti vardą, pavardę, tarp jų žymėti tašką ir prijungti įstaigos tinklalapio adresą.
Adresus keitė
Dar pernai Klaipėdos savivaldybės valdininkai naudojo daugybę neįprastai skambančių elektroninių adresų. Šiemet jie buvo priversti juos pasikeisti.
Pasak savivaldybės Gyventojų informavimo tarnybos vedėjos Jolantos Braukylienės, darbuotojų buvo paprašyta rinktis jų vardą ar pavardę atitinkantį adreso pavadinimą. Savivaldybės telefonų numerius skelbiančioje knygelėje nebeliko trumpinių „musona”, „leobar”, „nilson”, „arvo”.
Tačiau, norint susisiekti su kuriuo nors valdininku elektroniniu paštu, ir dabar nepakanka žinoti jo vardą bei pavardę. Vis dar tenka ieškoti tikslaus jų elektroninio pašto adreso. Mat vieni valdininkai nusprendė minėti tik vardą, kiti – tik pavardę, treti – pirmąją vardo raidę bei pavardę. Vieni tarp pavardės ir vardo deda tašką, kiti – ne.
Neturėjo teisės
Savivaldybės telefonų knygelėje ir iki šiol išliko keistokų adresų. J.Braukylienės tvirtinimu, Informacinių technologijų skyrius neturėjo teisės prašyti, kad adresus pasikeistų ir Klaipėdos savivaldybės tarybos nariai. Pasirodo, jie nėra savivaldybės darbuotojai, todėl šie reikalavimai jiems negalioja.
Šiame sąraše Vytautas Grubliauskas nurodo adresą kongas@takas.lt, Jelizaveta Daugininkienė – klap.gendir@takas.lt, Vaidutis Laurėnas – prorekt2@rekt.ku.lt, Vytautas Valevičius – valevyta@takas.lt, Nikolajus Vorobjovas – nick_vorobjov60@hotmail.com, Rimantas Didžiokas – rididz@lrs.lt.
Skamba neįprastai
Klaipėdos apskrities tinklalapyje irgi nurodomi neįprastai skambantys elektroninio pašto adresai.
Finansų skyriaus vyresnioji specialistė Edita Maliauskienė darbe naudoja adresą, verčiantį į ją kreiptis malonybiniu vardu, – editule@klaipeda.aps.lt.
Civilinės saugos priemonių planavimo skyriaus darbuotojai visiems interesantams nurodo itin sudėtingai įsimenamą adresą – klaipeda.aps.csd.ob@is.lt.
Seime – „jojaku”
Seime didžioji dalis darbuotojų naudojasi jų vardą bei pavardę atitinkančius elektroninio pašto adresus.
Seimo nariai pareigūnai nesiginčydami laikosi šios taisyklės. Tačiau buhalterijos, personalo skyrių darbuotojai adresams vis dar naudoja sunkiai įsimenamus ar juokingai skambančius žodžius.
Pavyzdžiui, Seime veikiančio Aplinkos apsaugos komiteto nariai nurodo vardą ir pavardę atitinkantį elektroninio pašto adresą, tačiau komiteto sekretoriato nariai naudojasi nesuprantamais adresais. Vyresnysis komiteto patarėjas Darius Karvelis pasirinko adresą dakarv@lrs.lt, patarėja Rasa Liucija Matusevičiūtė – ramatu@lrs.lt, padėjėja Jolita Jakučionytė – jojaku@lrs.lt .
Oficialiame Seimo tinklalapyje skelbiama dešimtys panašių adresų į išvardintuosius.
Reda Baltinaitė
staripsnis apie nieka
Reda Baltinaite, Maga ar kas čia parašė.. Jei nesuprantate, kad klerkai ne patys pasirenka (kaip jūs įsivaizduojate) elektroninio pašto adresą, o jiems jį PASKIRIA centralizuotai pagal tam tikrą principą (pvz., pirmas dvi vardo ir 4 pavardės raides ar pan.), tai gal nerašinėkite tokio pobūdžio straipsnių, kuriuos paskaičius atrodo, kad esate KVAILA 🙂