„Pelenai“: dešimt vasarų Nidoje

Grupės „Pelenai“ vyrai jau dešimtą vasarą įsikūrė Nidoje. Čia jie derina darbą ir laisvalaikį – vakarais koncertuoja bare „Faksas“, o likusį laiką leidžia su šeimomis.

Kiek atokiau nuo Nidos centro miško prieglobstyje įsikūrusiame bare „Faksas“ dienomis visiškai tuščia ir ramu. Tačiau vakarais čia gyvenimas tiesiog verda – kiekvieną vakarą į roko grupės „Pelenai“ koncertus susirenka būrys tikrų šio penketuko atliekamos muzikos gerbėjų.

Ištikimi Nidai.
„Pelenų“ vyrai juokauja, kad ši vasara Nidoje jiems yra jubiliejinė, bare jie koncertuoja jau dešimtus metus. Tiesa, praėjusią vasarą „Pelenai“ nusprendė padaryti pertrauką ir į Nidą nevyko, tačiau šiemet vėl grįžo prie tradicijų.

Paklaustas apie tai, kodėl „Pelenai“ ištikimi būtent Nidai, grupės idėjinis vadas Gintas Banys sakė, kad priešingai negu kituose pajūrio kurortuose, Nidoje muzikantams nėra konkurencijos: „Mums koncertuoti Nidoje kur kas maloniau negu Palangos Basanavičiaus gatvės „balagane“. Čia per vakarą vyksta vos vienas arba du renginiai.“

G.Banys tikino, kad nors koncertai Nidoje nesiskiria nuo „Pelenų“ pasirodymų kitų miestų scenose, tačiau kurorto publika neabejotinai visiškai kitokia. „Malonu, kad į „Faksą“ susirenka žmonės, iš tiesų norintys pavakaroti mūsų koncertuose, o vilniečiai jau persisotinę renginių gausos ir jiems nelabai įdomu. Per tiek metų jau atpažįstame savo gerbėjus, bent pusė mūsų koncertuose Nidoje apsilankančių žmonių yra ne vieną ir ne du kartus matyti veidai. Netgi iš anksto skambina baro šeimininkams ir klausia, kada koncertuos „Pelenai“ ir pagal tai derinasi atostogų laiką“, – LŽ pasakojo G.Banys.

Savotiškos atostogos

„Pelenų“ vokalistas Česlovas Gabalis džiaugėsi, kad tos dešimt ar keturiolika dienų, kurias kasmet grupė praleidžia Nidoje, jiems kartu tampa ir savotiškomis atostogomis. „Būtų nesąžininga buvimą Nidoje vadinti juodu darbu. Tai pirmiausia poilsis, kuris derinamas su darbu. Realiai mes būdami Nidoje nieko neužsidirbame. Todėl tai yra mūsų atostogos – atvykstame su šeimomis, ilsimės, pramogaujame, o vakarais dar ir pagrojame“, – teigė Č.Gabalis.

Paprastai vyrai klube koncertuoja kiekvieną vakarą, tačiau būna ir išimčių – kai jaučiasi pavargę, jie pasiima laisvadienį. „Mūsų darbo ritmas priklauso nuo Česlovo balso, kurį stengiamės tausoti. Tad jei matome, kad vokalistui tenka pernelyg didelis krūvis, pasidarome poilsiadienį. Žinoma, šefai labiau džiaugiasi, kai grojame kiekvieną vakarą, tačiau nėra reikalo kankintis“, – dėstė Gintas.

Metas išsiskirt

Iš pradžių perdainuotų lyriškų Rodo Stewarto, Bryano Adamso, Stingo, U2, „Blur“ ir kitų garsių grupių bei autorinių „Pelenų“ dainų publika klausosi santūriai. Tačiau koncertui įpusėjus vakarėlis įsisiūbuoja – šoka ir dainuoja ne tik grupės gerbėjai, bet ir bare dirbančios padavėjos. Kas vakarą po pusantros valandos trunkančius audringus koncertus „Pelenai“ skuba pabaigti iki 23 valandos, nes tuomet kurorte prasideda ramybės metas ir triukšmauti griežtai draudžiama. Žiūrovai taip lengvai atlikėjų nepaleidžia ir prašo sudainuoti dar bent vieną dainą. „Viskas praeina, metas išsiskirt…“, – Č.Gabalis uždainuoja žinomą „Pelenų“ kūrinį „Sudie“. – „Liks atminty žodžiai šilti, jie neleis sušalt kely“, – simboliškai skamba paskutinės „Pelenų“ dainos žodžiai, kurie padės laukti kitos vasaros Nidoje.

Vis dėlto pasibaigus koncertui „Pelenų“ penketukas neskuba skirstytis. Nidoje juos džiugina dar ir tas privalumas, kad po kiekvieno koncerto nereikia išmontuoti, o kitą dieną vėl iš naujo sumontuoti aparatūros. Tad vyrai gali ramiai vakaroti prie alaus bokalų ir ilsėtis po vakaro pasirodymo.

Gintas: Kaip grupės nariai vienas kitą jau esame taip užknisę, kad reikia bent kartkartėmis vienam nuo kito pabėgti, tad laisvalaikį stengiamės leisti atskirai.

Česlovas: Naudojamės proga ir vaikštome prie „balos“, gulime bambas išvertę.

Gintas: Taip, pirmiausia – „bala“, po to – pasivažinėjimas dviračiais… Dar laisvalaikiui atsivežėme kompiuterinių žaidimų.

Česlovas: Žalingų įpročių mes čia nedarome (apimtas atvirumo staiga prisipažįsta).

Gintas: Tiksliau, kitokių žalingų įpročių negu įprastai. Visi tie patys (patikslina, prisidegdamas cigaretę).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.