Didžiųjų ITT bendrovių valdovai Paryžiuje aptarė ateities planus

Didžiausių ir įtakingiausių Europos telekomunikacijų, žiniasklaidos bei informacijos technologijų bendrovių vadovai gegužės 23-25 dienomis buvo susirinkę Paryžiuje į „Reuters” TMT viršūnių susitikimą aptarti planus, kaip atgaivinti sektorių, ir pasidalinti mintimis apie ateityje laukiančius išbandymus.

Regiono, kuris lemia pasaulio mobiliojo ryšio plėtros tempą, telekomų vadovai aptarė interneto telefonijos keliamus iššūkius ir Šiaurės šalyse plačiai vartojamų technologijų taikymą, kuris ateityje padėtų išplėsti mobiliojo ryšio skvarbą.

Sparčiai auganti Rytų Europos rinka siūlo naujas galimybes žiniasklaidos kompanijoms, o didėjanti konkurencija spaudžia mikroschemų ir mobiliųjų telefonų gamintojus.

Prognozuojama, kad Rytų europiečiai, turintys palyginti nedidelį fiksuotojo ryšio telefonų skaičių, ateityje mobiliaisiais prietaisais prisijungs prie interneto dažniau nei vartotojai Vakaruose, sakė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusios mobiliojo ryšio operatorės „Vodafone” vadovas.

Didžiausios pasaulyje pagal pajamas mobiliojo ryšio operatorės vyriausiasis technologijų specialistas Tomas Geitneris (Thomas Geitner) sakė manantis, kad Rytų Europa seks šalių, turinčių panašias telekomunikacijų rinkas, pavyzdžiu, kai perkamoji galia regione išaugs.

„Japonijoje asmeninių kompiuterių namuose skvarba yra mažesnė nei Europoje, tačiau duomenų siuntimas mobiliuoju ryšiu yra didesnis. Mes nematome jokių priežasčių panašiai rinkos plėtotei ir Rytų Europoje”, – sakė jis.

„Vodafone” yra nusitaikiusi į šio regiono mobiliojo ryšio operatores, ypač Čekijoje, Vengrijoje, Lenkijoje ir Rumunijoje.

Šiemetinė Europos Sąjungos (ES) ataskaita rodo, kad nė vienoje iš aštuonių naujokių Vidurio Europoje fiksuotojo ryšio skvarba nesiekia ES vidurkio – 50,3 telefono šimtui gyventojų. 2003 metais mažiausia fiksuotojo ryšio skvarba buvo Lietuvoje ir Slovakijoje- 24 proc.

Vakarų Europos telekomunikacijų bendrovės, norinčios pasipelnyti iš spartaus Rytų Europos šalių augimo, buvo priverstos priimti didelę nuosavybės ginčų ir silpno korporacijos valdymo riziką, teigė kompanijų vadovai.

Susidūrusios su ūkio nuosmukiu namų rinkose operatorės nori pasinaudoti galimybėmis šalyse, kur perkamoji galia, prognozuojama, augs. Bendrovės žvalgosi į aštuonias pokomunistines ES naujokes.

„TeliaSonera” planai pradėti prekybą Rusijos bendrovės „MegaFon” akcijomis biržoje įstrigo dėl ginčų tarp smulkiųjų akcininkų, o „Telekom Austria” planai Balkanuose sustojo dėl neaiškios bendrovių nuosavybės.

Lenkijoje „Deutsche Telekom” jau daugiau nei penkeri metai kovoja dėl mobiliojo ryšio operatorės PTC, o „Vodafone” sunkiai sekasi padidinti turimą PTC konkurentės „Polkomtel” akcijų paketą.

Prabėgus daugiau nei 20 metų nuo tada, kai Kinija atvėrė duris pasaulio verslui, šalis, turinti daugiausia gyventojų pasaulyje, įžengė į aukštųjų technologijų rinką ir veržiasi į Vakarų Europą bei Šiaurės Ameriką.

Penkta pagal dydį pasaulyje mobiliųjų telefonų gamintoja „Sony Ericsson” siekia įsiterpti į stambiausiųjų trejetą, plėsdama pigesnių gaminių pasiūlą, tačiau laikysis atokiai nuo labai pigių modelių, sakė bendrovės prezidentas.

Japonų ir švedų bendra įmonė, anksčiau didžiausią dėmesį skyrusi brangesniems telefonams, mato, kad mobiliojo ryšio operatoriai nori visų kategorijų modelių iš kelių tiekėjų.

2005-05-27 10:21

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.