Vietoj kineziterapijos gydytojai skiria jogą

Joga žingsnis po žingsnio tampa tradicinės medicinos pagalbininke. Kai kurie gydytojai ne tik patys praktikuoja jogą, bet ir rekomenduoja ją savo pacientams, prilygindami ją kineziterapijai. Gydomosios jogos užsiėmimai jau kurį laiką vyksta ir viename iš uostamiesčio medicinos centrų.

Pastaruoju metu siekiama Rytų mediciną įtraukti į Lietuvos medicinos universitetų studentų mokymo programą. Tuomet gydytojams būtų lengviau pripažinti gydomąsias alternatyviosios medicinos galias.

Daugėja jogos mokytojų

Šiandien turbūt nebėra žmonių, negirdėjusių apie jogą. Gal dėl mados, o gal dėl akivaizdaus jos poveikio mažėja jos neišbandžiusiųjų. Atsiranda vis daugiau žmonių, save vadinančių jogos mokytojais. Daugelis jų žmones moko sportinės jogos, kurios pamokos reikalauja nemažai ištvermės ir pakankamai geros sveikatos.

Klaipėdietė Audronė Pašilytė vienintelė moko gydomosios jogos ir teigia, kad jau po pirmų kelių užsiėmimų puolusios ligos pradeda trauktis.

Treniruojasi 6 valandas

Baigusi medicinos mokyklą, vėliau profesionalia šokėja tapusi, galiausiai į menus nuklydusi ir keramika žavėjusis moteris prisipažįsta, kad jau metus laiko gilinasi tik į jogą. Visa kita jai tiesiog tapo nebeįdomu. 6 valandas kasdien ji skiria jogos treniruotėms, kurias atlieka kartu su savo mokiniais, arba tiesiog – pacientais.

Dabartinei Lietuvos jogos asociacijos narei A.Pašilytei atrodo, kad joga ji užsiiminėjo visą gyvenimą, tik tiesiog nežinojo, kad tai joga. Vaikystėje ji manė, kad tai meninė gimnastika, baletas, vėliau – modernus šokis. Jogos mokytoja teigia, kad tai, ką dabar atranda jogos pratimuose – asanose, – savarankiškai darydavo dar vaikystėje. Tai būdavę nesąmoningi treniruoės elementai.

Praktikuoja 20 metų

Pati apie 20 metų praktikuojanti jogą kitus to mokyti A.Pašilytė pradėjo visiškai atsitiktinai. Prieš porą metų vienoje kelionėje bendrakeleivis vežėsi jogos vadovėlį ir bandė atlikti asanas. Jam nelabai išėjo.

Sužinojęs, kad A.Pašilytė turi nemažai patirties, paprašė surengti jam užsiėmimą ir pamokyti. Patenkintas pamoka jis paskui save atvedė dar keletą žmonių, kurie norėjo įvaldyti jogos techniką.

Visiškai atsitiktinai iš keramikės tapusi jogos mokytoja A.Pašilytė pasikliauja Rytų filosofija, kuri byloja, kad mokiniai patys renkasi savo mokytoją.

Pyktis kenkia kepenims

A.Pašilytės vedamuose užsiėmimuose pasirodė ir medikų, kurie patys pradėjo svarstyti apie tai, kad joga padėtų ne vienam jų pacientui. Taip medicinos centre atsirado gydomoji joga.

A.Pašilytė teigia, kad po jogos treniruotės žmonės jaučia lengvumą, dingsta įtampa, išmokstama susidoroti su stresu. Problemos, kurios yra netikros, savaime atpuola, žmogus sužino, kur yra esmė.

„Nors ir nedrąsu taip sakyti, tačiau joga galima išgydyti visas ligas. Svarbu išgydyti psichiką, nes daugelis ligų atsiranda dėl neteisingo mąstymo. Rytų medicinoje įprasta teigti, kad mintys sukelia ligas, tačiau aš tuo visiškai įsitikinau”, – tvirtino A.Pašilytė. Anot jos, nuo blogų minčių atsiranda pilvo skausmai, o pyktis kenkia kepenims.

Gali atitolinti menopauzę

Jos praktikoje ne vienas faktas, kai joga įveikė nemigą, sprando ir nugaros skausmus, pašalino migrenos priepuolius. Mokytoja tvirtina, kad joga sutrumpina mėnesinių trukmę iki dviejų dienų, atitolina ar visai panaikina menopauzę, padeda įveikti prostatos problemas, skatina potenciją, puikiai treniruoja raumenis ir kraujagysles.

Yra posakis, kad žmogus pusę gyvenimo kaupia pinigus, antrą pusę taiso savo sveikatą, kurią prarado juos kaupdamas. Todėl jogos mokytoja kol kas dažniausiai mato gyvenime itin save nualinusius mokinius.

Neretai tai būna vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės, į jogą žiūrintys itin atsargiai. A.Pašilytė neslepia, kad atėjusieji į pirmus jogos užsiėmimus būna užsisklendę, lyg saugosi, nežinodami, kas su jais atsitiks. Tačiau po trejeto užsiėmimų mokinių akys nušvinta, žvilgsnis pasidaro atviras. Žmogus supranta, kad čia yra saugu, kad niekas nieko blogo jam nepadarys.

Mokys Rytų medicinos

Jogos mokytoja teigia girdėjusi, kad žymus šalies kardiologas, profesorius Jurgis Brėdikis nori įteisinti Rytų mediciną.

Jis ruošia programą ir siekia, kad į gydytojų rengimo kursą būtų įtrauka ir Rytų medicina. Jei tai būtų padaryta, jogos mokytojai ir gydytojai bendradarbiautų kaip lygiaverčiai partneriai.

Kol kas tik patys paragavę jogos ir suvokiantys jos teikiamus pokyčius pacientus į jogos pamokas siunčia lyg į kineziterapijos salę.

Jolanta Juškevičienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.