Šešiolikmečių niekas nepajėgė sustabdyti

Dar vienu triumfu baigėsi jaunųjų Lietuvos krepšininkų pasirodymas Europos čempionate – mūsų šalies rinktinė sekmadienį Italijoje tapo Senojo žemyno jaunučių (iki 16 metų) čempionais. Tai jau antras kartas šią vasarą, kai jaunieji krepšininkai iš Europos čempionato grįžta su aukso medaliais.

Kazio Maksvyčio treniruojama Lietuvos šešiolikmečių rinktinė pirmenybių finale lengvai 75:33 (29:2, 20:10, 14:7, 12:14) nugalėjo Čekijos krepšininkus ir, turnyre iškovojusi aštuonias pergales iš tiek pat galimų, triumfavo Europos jaunučių čempionate.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose per finalą žaidė Vytenis Čižauskas – 22 tšk., Deividas Pukis – 13 ir Jonas Valančiūnas, pelnęs 10 taškų ir po krepšiais atkovojęs net 15 kamuolių. Beje, J.Valančiūnas išrinktas naudingiausiu Europos pirmenybių žaidėju.

Per finalą mūsų komandai 8 taškus pelnė Edgaras Ulanovas, 7 – Taurantas Tamošiūnas, po 4 – Evaldas Aniulis ir Tautvydas Sabonis, 3 – Rimvydas Brencius, po 2 – Dovydas Redikas ir Tomas Urbonas. Nors sekmadienį taškų nepelnė Lukas Žemaitis ir Rolandas Jakštas, jie kartu su komandos draugais pasipuošė aukso medaliais. Lietuviams iškovoti įspūdingą pergalę nesutrukdė net 26 padarytos klaidos. Varžovai suklydo 23 kartus. Čekijos rinktinei vienintelis J.Svejda surinko dviženklį taškų skaičių – 10.

Bronza įteikta Turkijos jaunučiams, kurie mažajame finale 77:65 (18:18, 24:13, 12:15, 23:19) nugalėjo Prancūzijos ekipą.

Kitų sekmadienį vykusių susitikimų dėl vietų rezultatai. Dėl 5-osios vietos: Serbija – Ispanija 60:56; dėl 7-osios vietos: Kroatija – Rusija 83:77: dėl 9-osios vietos – Ukraina – Latvija 73:68; dėl 11-osios vietos – Izraelis – Graikija 67:65.

Šią vasarą iš Europos čempionatų su auksu grįžo ir Lietuvos jaunių (iki 18 metų) merginų rinktinė. O dar dvi vaikinų komandos – aštuoniolikmečių ir dvidešimtmečių – iš Senojo žemyno pirmenybių parsivežė sidabrą.

Lietuvos rinktinės rezultatai Europos čempionate.