Romų gyvenvietės pavadinimas – aistrų katile

Uostamiesčio mokslininkai kyla į kovą dėl Klaipėdos rajone pastatytos Romų gyvenvietės – jie siekia, kad šis pavadinimas būtų nebenaudojamas nei reklamoje, nei kelio ženkluose.

Klaipėdos universiteto docentė Dalia Kiseliūnaitė „Vakarų ekspresui” sakė, kad sugalvodami Romų pavadinimą verslininkai esą naikina etnokultūrinį paveldą, mat toje teritorijoje nuo seno buvo Normantų kaimas.

Verslininkai atsikerta, kad Romai tėra projekto pavadinimas bei teigia neketinantys jo išbraukti.

Dėmesio nesulaukė

Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Baltų kalbotyros ir etnologijos katedros docentė D. Kiseliūnaitė teigė besiremianti Valstybinės kalbos bei Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymais.

„Juose išdėstyta nuostata, kad vietovardžiai – taip pat paveldo dalis. Todėl reikia paisyti įstatymų bei neiškraipyti jau esamų gyvenviečių pavadinimų. Jei pavadinimas keičiamas, jį turi aprobuoti Valstybinė lietuvių kalbos komisija. Šiuo atveju tai nebuvo padaryta. Kas kita – kavinių, restoranų pavadinimai, nes tai – simbolika. Gyvenvietė – administracinis vienetas, todėl negalima, šovus į galvą, keisti jos pavadinimo”, – mūsų dienraščiui sakė mokslininkė.

Apie tai, kad Normantų kaimas esą savavališkai buvo pervadintas į Romus, ji pranešė Valstybinei lietuvių kalbos komisijai.

„Ten šalia kelio ir ženklas pastatytas, o tai jau reiškia, kad pavadinimas – oficialus. Lietuvių kalbos komisija savo rašte pritarė mums, tačiau nuo pat 2004-ųjų vasaros niekas nėra daroma. Mes kreipėmės ir į Klaipėdos rajono savivaldybės administraciją. Šią savaitę išsiuntėme raštą į Klaipėdos apskrities viršininko administraciją”, – sakė D. Kiseliūnaitė.

Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vadovas Naglis Puteikis teigė tik iš „Vakarų ekspreso” sužinojęs apie susidariusią koliziją bei teigė pasidomėsiantis jos aplinkybėmis.

Pretenzijų nesupranta

Romų gyvenvietės statytojos, UAB „Pušų alėja” direktorius Darius Aleksa „Vakarų ekspresui” sakė nesuprantantis D. Kiseliūnaitės priekaištų.

„Žmonių, kurie gyvena Romuose, oficialus adresas yra Normantų kaimas. Juridiškai šis pavadinimas nepakeistas, o kilo jis nuo pirmojo gyventojo Normanto. Todėl ir mes pasinaudojome šiuo pavyzdžiu ir pavadinome naująjį kvartalą Romais. Tačiau tai – ne gyvenvietės, o projekto reklaminis pavadinimas”, – sakė verslininkas.

Jo teigimu, bendrovė neketina nei eskaluoti, nei panaikinti Romų pavadinimo.

„Jau kelintą kartą siunčiame atsakymus D. Kiseliūnaitei su įvairiausiais dokumentais, o ji vis tą patį… Kaip mes galime panaikinti pavadinimą, kurį visi žino? Juk kiekvienas statybinis projektas taip pat turi savo pavadinimą”, – sakė D. Aleksa.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.