Girtuokliams padeda ir teismai, ir įstatymai

Girtiems vairuotojams, spjaunantiems ir į savo, ir į aplinkinių žmonių saugumą, pagalbos ranką tiesia teismai.

Neseniai girtutėlis nuo policininkų automobiliu sprukęs ir į vilkiką įsirėžęs buvęs parlamentaras Vytautas Šustauskas vėl gali mėgautis vairavimo malonumais.

Eismo priežiūros pareigūnai iš šio skandalingojo veikėjo buvo 30 mėnesių atėmę teisę vairuoti automobilį. Bet Kauno apygardos administracinis teismas šią nuobaudą pakeitė 2500 litų bauda.

Vakar vėl sumokėjo baudą

Teisme atgailavęs V.Šustauskas vakar vėl įkliuvo policininkams dėl eismo taisyklių pažeidimo.

Politikas automobilį „Chrysler Vision” buvo palikęs Kaune, A.Mickevičiaus gatvės ir Laisvės alėjos sankryžoje, bet dalis mašinos atsidūrė pėstiesiems skirtoje zonoje.

V.Šustauskui paskirta 100 litų bauda, kurią jis iš karto sumokėjo. Su pareigūnais kaunietis iš pradžių bendravo ramiai, tačiau vėliau įsiaudrino.

Išgelbėjo saugos pagalvės

Šių metų balandžio 11 dieną greitkelio Vilnius-Klaipėda 293-iajame kilometre V.Šustausko vairuojamas naujas „Chrysler 300C” rėžėsi į ta pačia kryptimi važiuojantį vilkiką MAN.

Dideliu greičiu lėkęs „Chrysler” keliskart vertėsi, tačiau V.Šustausko gyvybę išgelbėjo saugos oro pagalvės. Vėliau jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,34 promilės alkoholio.

Išperkamosios nuomos būdu įsigytas automobilis, kainuojantis apie 115 tūkst. litų, buvo visiškai sukultas.

Lietuvoje leidžiama vairuoti, jei alkoholio koncentracija kraujyje neviršija 0,4 promilės. Peržengus 2,5 promilės ribą, fiksuojamas sunkus girtumas.

Pasinaudota kodekso landa

V.Šustauską išgelbėjo logiškai sunkiai paaiškinama Administracinių teisės pažeidimų kodekso nuostata.

126-ojo straipsnio 3 dalyje rašoma, kad vairuotojui, kuriam nustatomas sunkus girtumo laipsnis, skiriama 2000-3000 litų bauda ir atimama teisė vairuoti transporto priemonę nuo 2 iki 3 metų.

Tuo tarpu jeigu neblaivus vairuotojas dar ir sukelia avariją, kodekse numatyta 2000-3000 litų bauda arba teisės vairuoti atėmimas 2-3 metams. Todėl eismo įvykį sukėlusiam girtam vairuotojui numatytos švelnesnės sankcijos.

Tad jeigu neblaivus vairuotojas pamato jį stabdantį policijos pareigūną, jam labiau apsimoka bent lengvai susidurti su policininkų automobiliu ar užvažiuoti patruliui ant kojos.

Įžvelgia piktus kėslus

Po avarijos dar gulėdamas ligoninėje V.Šustauskas apkaltino policijos pareigūnus, neva jie skersai kelio pastatė vilkiką. Vakar politikas vėl kalbėjo apie prieš jį rengiamą sąmokslą.

– Kaip motyvavote prašymą teismui skirti švelnesnę nuobaudą? – „Lietuvos rytas” paklausė V.Šustausko.

– Kai eismo priežiūros pareigūnai skyrė man nuobaudą, dar sirgau ir negalėjau pateikti paaiškinimų.

Mano veiklai automobilis būtinas, iš jo neišlipu nei dieną, nei naktį. Visas gyvenimas praėjo prie vairo.

Kita vertus, šios avarijos metu, be manęs, niekas daugiau nenukentėjo. Teisė vairuoti neatimama net žmones sužalojusiems vairuotojams.

– Tačiau vairavote automobilį visiškai girtas. Tai šiurkštus kelių eismo taisyklių pažeidimas. Jūsų kraujyje aptikta net 3,34 promilės alkoholio.

– Norint galima surasti ir 10 promilių.

– Įžvelgiate kažkokį sąmokslą, galbūt duomenys buvo falsifikuojami?

– Viskas buvo iš anksto suruošta, o televizijų darbuotojai jau važiavo užfiksuoti mano mirties. Tačiau Dievas dar mane saugo.

– Kai pareigūnai stabdė jūsų automobilį, reikėjo sustoti. Nebūtų kilę jokių neaiškumų.

– Naktimis niekada nestoju, nes turiu daug priešų.

– Ar teismo skirta nuobauda jums neatrodo pernelyg švelni?

– Didelė, labai didelė.

– Sutikite, kad kodekso nuostata, numatanti švelnesnę nuobaudą eismo įvykį sukėlusiam girtam vairuotojam, nelogiška.

– Logiška ar nelogiška, bet nepakeista.

– Kokiu automobiliu dabar važinėjate?

– Gerai išreklamavau „Chrysler” automobilius, todėl amerikiečiai atsiuntė naujausio modelio automobilį. Net kaskadininkai nesugebėtų padaryti tokio triuko, o aš likau gyvas. Vadinasi, geras automobilis.

Skubėjo sumokėti baudą

V.Šustausko skundą nagrinėjęs Kauno apygardos administracinio teismo teisėjas Justinas Aleksandravičius įsitikinęs, jog politikui paskirta nuobauda nėra švelni.

„Jo prašymas man pasirodė nuoširdus”, – kalbėjo teisėjas. Jis pridūrė, kad nuobaudos pakeitimui nesipriešino ir eismo priežiūros pareigūnai.

Laisvės sąjungos lyderis aiškino, kad jam sunku vaikščioti, atnešė netgi gydytojų pažymų, taip pat tikino, esą automobilis būtinas jo darbui.

Dėl savo poelgio apgailestavęs V.Šustauskas kalbėjo, kad Dievas jam davė antrą gyvenimą, ir nuolankiai prašė pakeisti bausmę.

Dar prieš skundo nagrinėjimą jis sumokėjo 2500 litų baudą, nors nežinojo galutinio jos dydžio. Kadangi nenustatyta lengvinančių ar sunkinančių aplinkybių, teismas skyrė baudos vidurkį.

Gerbia teismo sprendimą

Policijos eskortavimo rinktinės vadas Saulius Skvernelis tvirtino, kad teisingumą vykdo teismai, todėl jų sprendimus reikia gerbti: „Galbūt teismas mano, kad teisingumui pasiekti pakaks baudos”.

Kauno policijos pareigūnai šį sprendimą dar gali apskųsti aukštesnei teismų instancijai.

S.Skvernelis pripažino, kad kodekse numatyta švelnesnė nuobauda eismo įvykį sukėlusiam neblaiviam vairuotojui yra neteisinga ir turėtų būti keičiama.
Arūnas Karaliūnas

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Girtuokliams padeda ir teismai, ir įstatymai"

  1. faund

    Neblogai..
    Gales sustauskas toliau lakstyti..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.