Veido odos valymas

Tinkamas odos valymas, taisyklingas makiažo nuėmimas – tai vieni iš esminių kosmetinės priežiūros dalykų. Prastai nuvalytos dulkės bei prakaito likučiai užkemša odos poras – ji nebegali normaliai kvėpuoti. Dėl sutrikdyto kvėpavimo proceso ir raginio paviršinio odos sluoksnio sustorėjimo oda įgauna nesveiką pilkšvą atspalvį, tampa glebi, greičiau sensta, raukšlėjasi ir t.t.

Ar dažnai derėtų valyti veido odą? Kuo paviršinis valymas skiriasi nuo giluminio? Kokius įgūdžius būtina išsiugdyti norint kokybiškai išvalyti odą? Šiuos ir kitus su veido odos valymu susijusius klausimus aptaria Kauno estetikos centro „Grožio imperija” kosmetologė Kristina Virkietytė.

Paviršinis ir giluminis odos valymas

Skiriami du odos valymo tipai: paviršinis ir giluminis. Kasdien (iš ryto ir vakare) nuo odos paviršiaus būtina nuvalyti dulkes, prakaitą, riebalų perteklių. Tam naudojami specialūs preparatai: valomieji pieneliai, geliai, prausimosi putos, hidrofiliniai aliejai. Paviršinio valymo procedūrą rekomenduojama pabaigti toniku, kuris odą atgaivina, nuramina, padeda jai atnaujinti pH. Nuo to, ar odos paviršius kasdien valomas taisyklingai bei kruopščiai, priklauso kitų kosmetinių procedūrų efektyvumas. Giluminis odos valymas vadinamas pilingu (angliškai peel reiškia lupti). Jo metu pašalinamos negyvos, suragėjusios ir atsilupusios epidermio (paviršinio odos sluoksnio) ląstelės. Todėl oda natūraliai atsinaujina – tampa gaivesnė, skaistesnė, lygesnė, nustoja pleiskanoti ir t.t.

Trumpai apie kai kuriuos paviršiniam odos valymui skirtus preparatus

Kosmetinis pienelis

Kaip minėta, oda išlieka skaisti, gaivi ir sveika tik tada, kai yra kasdien sistemingai bei taisyklingai valoma. Į ką svarbiausia atsižvelgti renkantis valomąją kosmetinę priemonę? Vienas iš pagrindinių kriterijų – odos tipas (riebi, sausa, normali, mišri) bei būklė (jautri, pleiskanojanti, suerzinta ir pan.).

Sausai odai moterims patartina naudoti valomuosius pienelius, kurių sudėtyje yra veiksmingų aliejų (migdolų, vynuogių kauliukų, alyvuogių ir kt.). Oda ne tik švelniai nuvaloma, bet ir minkštinama, drėkinama, aktyviai maitinama. Į pienelių sudėtį įeinantys aliejai, vitaminai, drėkinamosios medžiagos suteikia odai lygumo, elastingumo. Riebiai odai tinka pieneliai, turintys dezinfekuojamųjų sudedamųjų dalių, kurios efektyviai apsaugo veido odą nuo uždegimo. Jautriai odai rekomenduotini pieneliai su odos susierzinimą raminančių vaistažolių (ramunėlių, liepžiedžių, triskiaučio lakišiaus ir kt.) ekstraktais.

Jeigu nuvalius veido odą kosmetiniu pieneliu išlieka nemalonus pojūtis, kad ji riebi, galima nuprausti veidą vandeniu, o paskui atgaivinti toniku.

Valomasis gelis, prausimosi putos

Tiek valomasis pienelis, tiek gelis, tiek prausimosi putos – lygiavertės kosmetinės odos valymo priemonės. Jei moteris mėgsta praustis vandeniu, jai labiau patiks valomasis gelis ar prausimosi putos. Nedidelį kiekį gelio arba putų reikia užtepti ant šlapios odos ir, laikantis masažuojamųjų linijų, pirštais lengvai išmuiluoti. Paskui odą dera nuplauti vandeniu.

Ir valomasis gelis, ir prausimosi putos giliai bei švariai valo odos paviršių nuo riebalų pertekliaus. Todėl itin tinka riebiai veido odai.

Hidrofilinis aliejus

Tai labai ekonomiška kosmetinė priemonė, skirta veido odai valyti. Vienam kartui užtenka keleto lašų hidrofilinio aliejaus. Užlašinus ant pirštų, aliejus tepamas ant sudrėkintos veido odos švelniais judesiais (pagal masažuojamąsias veido linijas). Aliejumi įtrinta oda nuplaunama vandeniu. Hidrofilinis aliejus puikiai pašalina makiažą, nepažeidžia apsauginio rūgštinio odos sluoksnio.

Tonikas

Tonikas taip pat pasirenkamas pagal odos tipą. Ši priemonė puikiai pašalina nuo odos kosmetinio pienelio ar vandens likučius. Kadangi mūsų vanduo nėra kokybiškas, jame ištirpusios kalkės užkemša poras, erzina ir džiovina odą. Tonikas – būtina veido valymo priemonė, ji puikiai tonizuoja ir dezinfekuoja odą, sutraukia išsiplėtusias poras ir, – tai priklauso nuo rūšies, – drėkina, gaivina, ramina ir kt.

Laikantis tam tikro kosmetinės priežiūros nuoseklumo, paviršinis veido valymas paprastai baigiamas toniku.

Giluminis odos valymas ir jo rūšys

Yra keletas giluminio odos valymo rūšių:

Mechaninis pilingas. Odą valyti padeda grūdėto pilingo sudėtyje esančios įvairios kietosios dalelės (riešuto kevalo, susmulkintų kaulavaisių, jūros smėlio, sintetinių polimerų ir kt.). Taip pašalinamas suragėjęs paviršinis odos sluoksnis, oda nušlifuojama.

Kaulavaisių dalelės yra grubesnės, o sintetinių polimerų – švelnesnės. Mechaninio pilingo priemonių pasirinkimas – labai įvairus. Todėl norint išsirinkti tinkamiausią, patartina pasikonsultuoti su kosmetologu. Jis, įvertinęs odos tipą ir būklę, kvalifikuotai patars, kokią pilingo priemonę reikėtų pasirinkti. Mechaninio pilingo priemonių (vadinamojo „skrabo”) negalima naudoti, jei oda yra probleminė, jautri, spuoguota. Mat grubios šveičiamosios grūdėtos dalelės infekciją gali išnešioti po visą veido odą ir nusėti ją pūlinukais.

Gomažas (prancūziškai gommage reiškia nutrinti trintuku). Palyginti su grūdėtuoju pilingu, gomažas yra švelnesnis, be įvairių augalinių ekstraktų. Viena iš jo sudedamųjų dalių – baltasis molis. Užteptas ant veido ir kaklo odos, gomažas kelias minutes paliekamas padžiūti. Džiūdamas jis puikiai sugeria riebalų perteklių bei visus odos nešvarumus. Gomažą reikia nutrinti pirštais, lengvais trinamaisiais judesiais. Trinant tuo pačiu nuimamas ir suragėjęs epidermio sluoksnis. Taip oda paskatinama greičiau atsinaujinti.

Cheminis ir enziminis pilingas. Šių dviejų pilingo rūšių veikimo principas labai panašus. Cheminio pilingo sudėtyje yra salicilo, AHA (alfa hidroksilinių) rūgščių. Jos padeda suardyti ragines ląsteles – jas tirpdo. Į enziminio pilingo sudėtį įeinantys augalų enzimai, fermentai (kaip ir AHA rūgštys) taip pat tirpdo raginį odos sluoksnį, padeda pasišalinti negyvoms ląstelėms.

Giluminio valymo nauda

Giluminis valymas skatina odos regeneraciją, neleidžia užsikimšti jos riebalinių liaukų latakams ir susidaryti inkštirams. Oda tampa lygesnė ir plonesnė. Pagerėjus jos kraujotakai, geriau pasisavinamos kitos kosmetinės priemonės.

Sausą ir normalią odą reikėtų valyti kartą per savaitę, riebią – du kartus per savaitę.

Pravartu žinoti

– Odą geriau, giliau ir švariau nuvalysite, jei kosmetinio pienelio pilsite ne ant vatos lapelio, o ant pirštų. Jais „išmuilavus” odą, pienelis geriau ištirpdys porose esančius nešvarumus.
– Jei abejojate, nuo kurios vietos (kaktos ar dekoltė srities) derėtų pradėti valyti odą, elkitės kaip jums patogiau. Mat šiuo klausimu nėra vieningos kosmetologų nuomonės. Vieni teigia, kad reikėtų pradėti nuo kaktos, kiti – nuo dekoltė srities (nes ji švaresnė).
– Akių vokų ir paakių oda išliks tampri ir jaunatviška, jei ją valysite specialiais pieneliais ir tonikais (veido odai skirtos valymo priemonės paakių sričiai yra per stiprios, nes paakių odoje, skirtingai nei veido, nėra riebalinių liaukų).
– Po intensyvių darbų ar smagaus vakarėlio stinga jėgų nusivalyti makiažą? Geriausia išeitis – drėkintos servetėlės makiažui nuimti. Jos idealiai odos nenuvalys, tačiau suteiks jai tam tikrą greitąją pagalbą. Akių makiažui nuimti yra skirtos specialios servetėlės. Todėl niekada nevalykite akių nepritaikytomis servetėlėmis.
– Nenuskriauskite lūpų – jas galite valyti kosmetiniu pieneliu. Lūpų pilingui galima naudoti gomažą.
– Atsiminkite: gaivios ir jaunatviškos odos paslaptis – tinkamas valymas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Moterims su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

3 atsiliepimai į "Veido odos valymas"

  1. kristina

    aciu uz tokia issame informacija,bet manooda yra sausa,jautri ir jai sunku atrasti krema ir valomuju priemoniu,jei galite padekite

  2. mana

    man irgi taip

  3. Lukrecija

    Dar viena labai naudinga procedūra yra veido pilingas. Nežinau ar tinka sausai odai, bet aš turiu riebią, tai man labai patiko. Veidas iš kart pašviesėjo 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.