Viktorinoje „5×5“ – teisingi atsakymai apie Harį Poterį

LRT interneto portale nuo rugsėjo pradžios vyksta viktorina, skirta moksleiviams – „Penki kart penki“. Per tris mėnesius sulaukėme daugiau kaip 15 tūkstančių lankytojų specialioje viktorinos svetainėje www.lrt.lt/5×5 . Bilietus į kino filmo premjerą „Haris Poteris ir ugnies taurė“ laimėjo 60 viktorinos dalyvių iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio ir kitų mažesnių Lietuvos miestų bei gyvenviečių.
Kiekvieną savaitę buvo pateikta po penkis klausimus iš penkių sričių: Lietuvos istorijos, geografijos, literatūros, televizijos, kino. Vienas iš viktorinos klausimų buvo tiesiogiai susijęs su filmais apie Harį Poterį. Teisingai atsakę į visus penkis klausimus turėjo galimybę laimėti du kvietimus į filmo „Haris Poteris ir ugnies taurė“ premjerą arba LRT suvenyrą. Laimėtojai buvo atrenkami kompiuterio atrankos būdu iš visų teisingai atsakiusiųjų.

Pasak LRT interneto portalo redaktorės Dianos Rakauskaitės, viktorina sulaukė išties didelio internautų dėmesio. Įdomu pažymėti, kad daugiausiai į anketos klausimus atsakinėjo paaugliai, nors pasitaikė ir tėvelių bei senelių, norėjusių pagelbėti savo atžaloms. Viktorinos klausimai nebuvo labai lengvi, dažnam turbūt reikėjo atsiversti ir enciklopediją, vadovėlį ar bent teisingo atsakymo paieškoti internete.

Pasitaikė ir labai juokingų atsakymų į viktorinos klausimus. Tarkim, į klausimą, kas buvo pirmasis Lietuvos karalius, viktorinos rengėjai sulaukė daug neteisingų atsakymų: buvo paminėti ir Vytautas, ir Jogaila, net Ivanas Rūstusis. Karalių Mindaugą paminėjo tik daugiau kaip trečdalis. Į klausimą, kokio poeto žodžiai skamba Lietuvos Respublikos himne, dažnai neteisingai buvo minimi poetai A. Baranauskas ir Maironis. Tikrąjį himno žodžių autorių Vincą Kudirką teisingai paminėjo nedaug moksleivių. Anot interneto portalo redaktorės, viktorinos atsakymuose atsispindėjo moksleivių bendrojo išsilavinimo spragos. Kaip nebūtų keista, į klausimus apie Hario Poterio filmus (kas vaidina, kas režisierius) atsakymai buvo dažniausiai teisingi.

Svetainėje „5×5“ moksleiviai gali rasti ir daugybę žaidimų, susijusių su mūsų krašto istorija. Vaikų draugas Gustavas („Gustavo enciklopedija“) dalijasi savo gardžiaisiais receptais. Iš Gustavo piešinėlių galite pamėginti sudėlioti įdomią dėlionę, o interneto pokalbių kambaryje – tiesiog pasidalinti įspūdžiais. Jums tereikia nuspausti nuorodą – http://www.lrt.lt/5×5/

Beje, pasibaigus viktorinai, visi vaikams ir moksleiviams skirti galvosūkiai bei žaidimai, Gustavo receptai, dėlionės bus perkelti į specialų portalo www.lrt.lt puslapį adresu – http://vaikams.lrt.lt

Laimėtojai naują filmą apie ketvirtuosius Hario Poterio ir jo draugų metus Hogvartso burtininkų mokykloje „Haris Poteris ir ugnies taurė“ žiūrės gruodžio 1 d. 19 val. sostinės kino teatre „Coca – Cola Plaza“ ( Savanorių pr. 7, Vilnius). Prieš filmo seansą – dar viena mini viktorina, kurioje bus galima laimėti plakatus su Hariu Poteriu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Viktorinoje „5×5“ – teisingi atsakymai apie Harį Poterį"

  1. ginta

    😐 😳 💡 😯 👿 😡 :roll: 8) 🙂 😀 😉 😛 🙁 😥 😮

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.